Menu Content/Inhalt
Home
It's raining cats and dogs! PDF Afdrukken
donderdag 26 augustus 2010

ImageDe scholen zijn weer begonnen en het lijkt meteen of de zomer voorbij is. Sinds vannacht is het helemaal bar en boos. Wat een regen zeg! Het is zo donker als ik ’s morgens uit bed kom dat de lampen aan moeten. Vroeger vond ik zo’n vuiltje aan de lucht niet erg. Maar nu ik moet fietsen naar school vind ik het een regelrechte ramp. Als ik ’s morgens gewekt word door het tikken van de regen op de dakpannen dan weet ik al hoe laat het is en verandert mijn zonnige bui meteen in onweer.

Het regent veel en vaak in ons kikkerlandje. Meteorologen doen hun best om ons erop voor te bereiden, zodat we droog kunnen blijven. Toch komt een bui altijd ongelegen en precies als ik samen met broer Bart op mijn fietsje stap om naar school te gaan begint het me toch te storten! Wat een ellende! En dan word ik door mijn moeder in zo’n ranzig regenpak gehesen, nog erger. Ik geloof dat ik nog liever tot m’n hemd toe nat word, dan zo’n klef regenpak aan te moeten. Maar moeders wil is wet, dus daar valt niets tegenin te brengen.

Bart fietste vorige schooljaren samen met Rik, maar Rik is nu naar het voortgezet onderwijs. En leert daar nu: ‘It's raining cats and dogs!’ Dus Bart mist een beetje de leader, de regelaar, de directeur en zit nu mooi met mij opgescheept. Nu moet hij de grootste zijn en dat valt om de bliksem niet mee voor hem. Nee het gaat hem niet voor de wind. Maar eigenlijk mag ik helemaal niet mopperen van mama, want elders in de wereld zijn de problemen nog veel groter van overstromingen tot maandenlange droogte. Nee, ze houdt haar poot stijf en brengt ons echt niet met de auto naar school. En weet u waar ze dan tot vervelends toe mee komt? Dat ze vroeger zelf ook altijd moest fietsen door de regen. En haar toespraak eindigt dan altijd met de woorden: ‘Na regen komt zonneschijn.’ Ja, zo ken ik er ook nog wel één, zo van ‘Achter de wolken schijnt de zon.’ Nou, lekker dat zal dan best wel waar zijn, maar we hebben momenteel regenbuien die soms wel een dag lang kunnen duren.

Wie bestelt eigenlijk het weer? Niemand natuurlijk, dat weet ik ook wel en dat is maar goed ook. Het belangrijkste ingrediënt van een regenbui is natuurlijk een wolk.  En daar hebben we hier in Nederland geen gebrek aan: van dunne witte schapenwolkjes tot dikke stapelwolken en van grote grijze regenwolken tot dichte mist. In andere delen van de wereld zijn ze minder beschikbaar: boven de woestijn is meestal een strakblauwe lucht te zien, en boven zee regent het bijna nooit. Maar helaas staat daar mijn school niet. Dus ik zal het er mee moeten doen. Maar vooruit, hoe harder dat het regent hoe gauwer is het gedaan. Maar wennen gaat het nooit.

Reacties
Toevoegen Zoeken
Bob de Bouwer  - Regen, regen, regen   |2010-08-29 11:09:15
Oom Bob loopt al 3 dagen te piekeren over bovenstaand regenverhaal. Het is zo herkenbaar. In vroeger jaren (45-50 jaar geleden) kampte hij met hetzelfde probleem. In de stromende regen van huis gaan was misschien nog wel het minst erge, dan deed ik tenminste het regenpak nog aan (al of niet onder dwang) en kwam ik (wanneer dat pak waterdicht was) droog aan op school. Onderweg opkomende regen was altijd een dilemma. Wel of niet de regenkleding aan? Op de heenweg meestal wel. Ik wilde niet nat op school aankomen. Dan liep ik de hele dag met natte kleren aan. Op de terugweg was het vaak: och het gaat nog wel, het regent niet veel, het zal zo wel ophouden. Vaak kwam ik drijfnat thuis met het regenpak onder de snelbinders bovenop de vermaledijde (door je moeder elders beschreven) nu ouderwetse boekentas. En mijn moeder maar mopperen: waarom doe je het regenpak dan ook niet aan? Ja, ik kon er eigenlijk niets tegen in brengen. Het was gewoon dom en de volgende dag was het weer dom.
Ja, Sam het is bere-lastig om in ons kikkerlandje plezierig te fietsen. Ik kan niet anders zeggen dan: laat het je niet al te zeer beheersen. Probeer naast de regen-ellende de mooie dingen in je leven te zien.
En wat heb je nu aan al die door BdB geschreven letters? Kan dit je helpen? BdB leeft iig met je mee. En wanneer de buienradar in het westen weer grote donkere wolken laat zien zal oom Bob aan je denken en je (telepatisch) moed in spreken. Houd je taai!!!
Hartelijke groeten. Ook aan de fam.
Reageer
Naam:
Email:
 
Onderwerp:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Vorige   Volgende >

Buienradar

Schoffelen

Klik hier

Recente reacties

designed by www.madeyourweb.com